Hlavní navigace

Nekrácení stravného

  • (neregistrovaný) 213.155.225.---

    19. 3. 2019 12:48

    Dobrý den.
    Pokud máme ve směrnici dohodnuto, že nebudeme krátit stravné za bezplatně poskytnuté jídlo, je to v pořádku? Nemusí se to nějak dodaňovat? V zákoně je napsáno krácení až o... Vedení rozhodlo, že krátit nebudeme.
    Děkuji za reakce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2019 15:49

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Podle § 163 ZP je krácení stravného v podstatě "povinné". Pokud se zaměstnavatel v soukromé sféře rozhodne snižovat stravné méně nebo jako ve Vašem případě vůbec, je rozdíl považován za zdanitelný příjem zaměstnance a je nutné z něj odvést pojistné na zdravotní a sociální pojištění.

    • 20. 3. 2019 13:07

      om (neregistrovaný) ---.arako.cz

      Děkuji. Zákon právě nikde neuvádí co dělat, pokud se krátit nebude. Je tam pouze "až o..." . Lze si to také vyložit, že se nemusí vůbec krátit.

    • 20. 3. 2019 15:43

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Nemusí, ale v tom případě je potřeba zaměstnanci dodanit včetně odvodu SZ a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).