Hlavní navigace

Pořízení zboží z jčs dle par. 16 vs 25

  • (neregistrovaný) 80.188.129.---

    19. 3. 2019 15:47

    Dobrý den,

    prosím o radu či vysvětlení - jaký je přesně rozdíl u pořizování zboží z jiného členského státu dle paragrafu 16 a 25 zákona 235/2004 DPH?
    Jde mi hlavně o datum povinnosti přiznat daň u dovozu zboží od dodavatele, které je plátcem ve své zemi (EU), do ČR (my jsme plátce), kdy zboží objednáváme pro svého zákazníka, který je v ČR, zákazník je také plátce. Zboží jde obvykle od dodavatele přímo zákazníkovi v ČR, my jsme jenom zprostředkovatel.

    Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2019 17:33

      vladík

      § 16 vymezuje plnění, tedy co se rozumí pod pojmem pořízení zboží z JČS a § 25 stanoví okamžik, kdy je toto plnění uskutečněno a kdy je povinnost přiznat daň

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).