Hlavní navigace

Úhrada přjaté faktury za majetek úvěrem

• (neregistrovaný) 185.211.195.---

19. 3. 2019 16:19

Dobrý den, prosím o radu mám program MRP K/S a vedu daňovou evidenci, potřebuji zaplatit fakturu za prac.stroj úvěrem, úvěr si napíši do závazků, ale jak uhradím fakturu je to 500000,- Kč, děkuji za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2019 16:36

Jituš (neregistrovaný) 2001:af0:ffe4:----:----:----:----:----

Pokud vedete DE podívejte se raději na diskusi "Jak podnikat" najdete všechno. J

• 19. 3. 2019 16:52

jituš (neregistrovaný) 2001:af0:ffe4:----:----:----:----:----

Dobrý den. Dotace na pořízení dlouhodobého hmotného majetku bude zřejmě osvobozena od daně podle § 4/1/u) ZDP, takže bych dotaci dala do nedaňových příjmů. Tyto dotace snižují vstupní cenu majetku (§ 29 ZDP). Jestliže dotace plně pokryla cenu vybavení, tak jej zařaďte do dlouhodobého majetku v ceně 0,- Kč a na kartu majetku si udělejte poznámku o výši dotace.
      Pokud by byla cena majetku 1,8 mil. Kč a dotace 1,5 mil. Kč, tak budete odpisovat ze vstupní ceny 300 tis. Kč, tj. z částky, kterou nepokryla dotace. Úhrady faktur za DHM jsou vždy nedaňové, cena majetku vstoupí do daní až při odpisování.
      JankaV

Newbie
      *
      Soukromá zpráva (Offline)

• 19. 3. 2019 17:00

j s (neregistrovaný) 62.129.61.---

Uvedený program neznám. Můj SW mi dovoluje tutu cestu: přes interní doklady uhradím závazek za stroj a zároveň vytvořím dluh na "účtu" pro úvěry. Tato operace je bez zápisu položek do peněžního deníku. Jde pouze o operaci na úhradu závazku a vytvoření "zůstatku úvěru". Splátky jistiny pak umazávají dluh z úvěru. Úvěr tedy nenavádím do závazků, zůstatek tvořím až úhradou závazku za stroj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).