Hlavní navigace

RZD odpočet na manželku

• (neregistrovaný) 213.195.202.---

20. 3. 2019 9:24

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Zaměstnanec žádá v rámci RZD odpočet na manželku za celý rok co byla na rodičovské dovolené. Stačí když zaměstnanec uvede slevu na manželku v žádosti o roční zúčtování záloh a daň. zvýhodněn za rok 2018, nebo se k tomu musí ještě dokládat ČP manželky? Každý rok jsem dokládala ČP od manželek, že jejich příjem nepřesáhl 68 000,- Kč, ale letos nám paní na školení říkala, že stačí pouze vypsat manželku do žádosti? Zdá se mi to ale málo. Dokládáte ČP od manželek? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2019 9:40

j s (neregistrovaný) 213.155.230.---

Nepožaduju čestné prohlášení manželky. Manžel v žádosti o RZD sám podepisuje, že neměla příjmy nad 68 tis. Kč. Přečtete si, co jsou předtištěné věty v ročním zúčtování. (zaměstnanec by si je měl přečíst také)

• 20. 3. 2019 9:44

Marbor81 (neregistrovaný) 213.195.202.---

Děkuji. Četla jsem, ale přesto se mi to zdálo málo. Zaměstnanci mi podepíšou cokoliv bez ohledu na to že to není skutečnost. Dobře, nechám to tedy na bedrech zaměstnance a budu to brát jako směrodatné.

• 20. 3. 2019 9:49

j s (neregistrovaný) 213.155.230.---

Když zaměstnanec podepíše cokoliv, tak jeho manželka bude svědomitější? Myslíte? Tohle je vždycky na bedrech zaměstnance, on žádá a dokládá předepsané doklady a svým podpisem stvrzuje pravdivost údajů. Nejste detektiv.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).