Hlavní navigace

Spolek účtování

  • (neregistrovaný) 212.24.156.---

    20. 3. 2019 19:10

    Dobrý den,
    můžete mi prosím poradit s účtováním spolku? Jsme spolek (srpš), příjmy z členských příspěvků od členů. Dary buď peněžní účelové, nebo jsou použity na placení různých akcí pro děti, nebo koupí věci na akce. Další příjem jen z odvozu sběrných surovin.
    Žádné akce, kde se vybírá vstup, nebo z prodeje nemáme. Výdaje jsou na akce (zejména dětský den), nákupy občerstvení, dárků a honorářů pro účinkující. Nebo výukové programy pro školu, pomůcky atd.. Pročítala jsem na internetu a jeslti jsem pochopila, tak je vše nedaňové, jak členské příspěvky, tak výdaje na akce. Myslím, že nejsme povinni podávat DP. Žádné mzdy, majetek, nájem.
    Vedeme jednoduché účetnictví - máme Pohodu - předkontace členské přispěvky - nedaňové , výdaje ostatní výdaj nedaňový.
    Akorát si nejsem jistá, pokud by dal někdo členský příspěvek a nebyl by členem a ten prodej za sběr ( ale to za rok cca 20 tisíc), i to je pak použito na akce.
    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2019 13:59

      horax

      Pokud splňujete podmínky §38mb ZDP, tak nemusíte podávat přiznání (podle toho co píšete tak to splňujete, pokud ten příjem za sběr nemáte v doplňkové činnosti podle statutu). Ani nejste povinni to oznamovat FÚ, ale doporučoval bych to udělat.
      Mícháte trochu účtování a zdaňění. Členské příspěvky jsou přemětem daně, ale jsou osvobozené podle §19 ZDP. Pokud vám dá nějaký finanční obnos nečlen spolku, tak bych to neviděl jako členský příspěvek ale jako dar.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).