Hlavní navigace

Dodanění příspěvku na ŽP

  • (neregistrovaný)

    21. 3. 2019 11:58

    Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně dodanění příspěvku na ŽP od zaměstnavatele. Zaměstnanec pracoval 2017 celý rok u jednoho zaměstnavatele, DP si nepodal, vycházelo mu 105Kč (neřešil to) a ani nepožádal svého zaměstnavatele o roční zúčtování, ten mu však po celou dobu přispíval na ŽP. Pouze on, zaměstnanec si neplatil nic sám. V roce 2018 u něj skončil a zaniklo i životní poj. Jak jsem se tady nedávno ptala, je povinen letos za rok 2018 dát do DP do příjmů jak částku příspěvku od zam-tele za tu část roku 2018 a taktéž "dodanit" příspěvek, který mu byl poskytnut v roce 2017, jelikož pojištění zaniklo. Ale nyní mne mate, jestli má zahrnout i ty příjmy z roku 2017 a zaplacené zálohy, nebo jen připočíst a dodanit pouze ten zaměstnavatelův příspěvek, když si vlastně za rok 2017 DP nepodával. Přijde mi divné, že přiloží mimo jiné i Potvrzení z roku 2017 a z něj vlastně použije jen tu částku toho příspěvku, nic víc...
    Snad jsem to napsala tak nějak srozumitelně a někdo mi poradí. Děkuji za ochotu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).