Hlavní navigace

Výdaje % z příjmů - bonus za vedení účtu/poplatek

  • (neregistrovaný) 109.108.126.---

    21. 3. 2019 13:24

    Dobrý den,

    na bankovním účtu u KB každý měsíc strhávají poplatek 169,- Kč za vedení účtu a každý měsíc mi přijde bonus za vedení účtu ve výši 169,- Kč.

    Pokud uplatňuji výdaje % z příjmů mám těch 12 x 169,- Kč za bonus za vedení účtu zdanit? Popř. v jakém §? Vím, že bych měla zdanit skutečně přijaté Kč v hotovosti nebo na BÚ. V tomto případě si nejsem jistá...

    Děkuji.

    Ida

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2019 7:39

      Ida (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

      Nevedu účetnictví, ani daňovou evidenci. Uplatňuji výdaje procentem z příjmů. Neveviduji výdaje...

    • 22. 3. 2019 15:20

      emil2 (neregistrovaný) ---.3.broadband11.iol.cz

      ... a proto budu danit podle + na výpisu. To chcete říct?
      A co když uznáte reklamaci a vrátite někomu přijatou platbu? Nebo přijatou zálohu. To je - na výpisu. To Vás nezajímá protože neevidujete výdaje? To budou mít na MF radost.
      Pošlete někomu zálohu 20t a on Vám dodá materiál jen za 16t: zdaníte 4t až přijdou na účet?
      Koupíte látku za 20t, objevíte kaz a dohodnete slevu z ceny 4t: zdaníte je až přijdou na účet?
      Odeberete zboží za xy a dodavatel Vám podle smlouvy pošle opravný daňový doklad na -4t včetně daně jako bonus za objem: zdaníte je až přijdou na účet?
      Já v žádném případě.

      K původnímu dotazu. Co to je těch 169,-? Jakou službu dodáváte KB? Žádnou. Je to sleva. Sleva za splnění určitých podmínek. Existuje na ní nárok - podle smlouvy. Slevy k výdajům/příjmům lze evidovat mínusem. Účet v KB mají desítky tisíc lidí. Chtěl bych vidět každého, kdo sám podává přiznání, jak tam ty bonusy uvádí.

      Použítí mínusu je obvyklé, viz §5 ZDP.

    • 22. 3. 2019 17:08

      Ida (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

      Ano, něco takového jsem tím chtěla původně říct...
      Toto téma už tady párkrát bylo a nenašla jsem jednoznačnou odpověď, tak jsem to zkusila znovu, ale vaše argumenty jsou pro mně OK. Navíc se nejedná o žádnou závratnou částku, kdyby došlo k dodanění... Jen bych to chtěla mít správně.

      Děkuji za vaši odpověď.

      OT: Ty palce nahoru/dolu mě pěkně štvou. Někdo vám dá palec dolů a už nenapíše argument proti, když s vaší odpovědí nesouhlasí? K čemu to je dobré? :-(

      Ida

    • 22. 3. 2019 17:38

      Ida (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

      Mohla bych mít prosím ještě jednu otázku? Když FO na firemní účet přijde osobní platba (např. každý měsíc částka od jeho bratra). Co si mám představit pod “že musím prokázat, že se nejedná o příjem z podnikání”? Je lepší, aby FO na firemní účet nechodily soukromé platby nebo to je v pohodě?

      Jedná se stále o stejnou situaci: výdaje procentem z příjmů, nevede DE ani účetnictví.

      Děkuji.

      Ida

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).