Hlavní navigace

Fakturace

  • 82.202.114.---

    21. 3. 2019 14:32

    Dobrý den, prosím o radu, objednali jsme tepelné čerpadlo, to nám přišlo s 21%DPH. Teď jsme ho, ale namontovali v rodinném domku a tuto zakázku jsme konečnému klientovi fakturovali taky s 21%DPH. Uvažuji nyní, jestli je to správně a zda jsme neměli spíše použít 15%DPH, jelikož se jedná o rodinný dům.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2019 16:10

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Předpokládejme, že se jedná o práci na již dokončené stavbě pro bydlení nebo pro sociální bydlení, pak by skutečně měla být sazba jen 15%.

    • 25. 3. 2019 14:05

      Vera100

      Ano, jedná se o rodinný domek, ve kterém se již normálně bydlí. Pán to má vyřízené v rámci dotací, takže bychom to neradi vystavili špatně. Takže s DPH 15%. Můžete mi ještě, prosím, napsat, kterým paragrafem se řídit?
      Děkuji.

    • 25. 3. 2019 15:18

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      § 48 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).