Hlavní navigace

Firemní nákupy z ebay apod. bez dokladů

 • (neregistrovaný) 185.73.109.---

  25. 3. 2019 9:48

  Dobrý den. Mám jednu firmu, která nakupuje občas na ebay apod. nákupních stránkách a někdy k této platbě nedodají doklad, prý, že ho nedostanou se zásilkou ani e-mailem ani na vyžádání. Samozřejmě platí z firemního účtu. A já nevím, jak s těmito platbami naložit, nemáte někdo podobnou zkušenost a jak to účtujete?

  Děkuji za každou radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 3. 2019 11:25

   emil2 (neregistrovaný) ---.3.broadband11.iol.cz

   Doklad z Alliexpresu ani Ebay (takový jak jsme zvyklí tady doma nebo z eu) jsem nedostal ještě nikdy. Jen printscreeny objednávek a po dodání v lepším případě aspoň štítky obálek balíčků, v horším jen výzvy z pošty k vyzvednutí nebo jen printscreeny ze sledování zásilek. Jedná se o samé drobné zásilky materiálu bez cla a DPH v objemu do 10t/rok, jedna hromadná objednávka na 5 položek, každá od jiné firmy = nejméně 5 dodávek (obálek). Většinu fyzických osob i jednatelů jsem ukecal aby si to kupovali soukromě, protože rozpočítání zálohové platby 30USD na 4 balíčky a jejich zaevidování je stojí stejně jako ta dodávka.
   Podle BÚ zaúčtuji platby jako zálohy na materiál a pohledávku za Alli/ebay. Pak k nim sháním objednávky. Pak je zapíšu do excelu abych věděl, jak jednotlivé dodávky ocenit. Pak sháním doklady k přijetí. Na jejich základě je zaúčtuju do spotřeby a závazek proúčtuju se zálohou. Když není záloha dočerpaná předám info a čekám co bude. Zkrátka magořina. A pak mi jednatel řekne, že mu vrátili peníze za nedodanou zásilku na jeho soukromý účet :).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).