Hlavní navigace

DPFO, úroky z úvěru

• (neregistrovaný) 46.227.10.---

26. 3. 2019 10:40

Dobrý den, prosím o radu. Chci si uplatnit úroky z hyp. úvěru v DP, v domě bydlím od října, je napsaný na mne a jsem jedinná ve smlouvě o úvěru. Nemám ale v domě zatím trvalé bydliště. Jakou adresu mám napsat do DP..? Do řádku 12 trvalé bydliště a do 19 skutečnou adresu? A co mám všechno přiložit k DP(posílám to přes DS)? Stačí jen Potvrzení o úrocích nebo je třeba i výpis z katastru, příp. smlouva s bankou? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2019 14:27

j s (neregistrovaný) 62.129.61.---

Nepíšete, na jaký účel byl úvěr poskytnutý. Pro splnění podmínek pro odpočet úroků z úvěru se musíte podívat do § 15 odst 3 a 4.
      S adresou v daňovém přiznání to vůbec nesouvisí. Tam napíšete adresu, kde máte hlášené trvalé bydliště. Pokud splňujete podmínky pro odpočet úroků - tak bych dala jako přílohu pouze potvrzení o úrocích. Případné další přílohy by si FÚ vyžádal.

• 28. 3. 2019 9:42

dag123 (neregistrovaný) 46.227.10.---

Dobrý den, moc děkuji za reakci. Náš daňař mi zase řekl, že tam mám napsat adresu, kde opravdu bydlím, že je trvalé bydliště nezajímá (vzhledem k tomu, že obě bydliště jsou stejné město, tedy stejný Fú). Tak jsem napsala skutečnou adresu, to je dům, na který mám nově hypotéku a přiložila jsem potvrzení o úrocích a výpis z katastru....a doufám, že to bude ok

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).