Hlavní navigace

Generální plná moc - musíme hlásit odklad?

  • 78.24.238.---

    26. 3. 2019 12:10

    Dobrý den, pokud má daňový poradce generální plnou moc, musíme hlásit odklad DPPO? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2019 12:59

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Je otázka, co myslíte generální plnou mocí. Je to otázka formulace plné moci. Bez toho, abychom znali formulaci plné moci nelze odpovědět.
      Obecně pokud Vás zastupuje ve všech postupech, úkonech a řízeních ..... nic neoznamujete.

    • 26. 3. 2019 18:34

      Ivina (neregistrovaný) 81.162.199.---

      do konce března - posíláte plnou moc svého daňového poradce - a tím pádem podáváte DPPO do 30.6.
      Zjednodušeně řečeno, generální plná moc opravňuje k zastupování „ve všem“ ale jak může FU vědět, že máte DP, který Vás zastupuje ve všem, když jim to neoznámíte ??!!

    • 26. 3. 2019 18:36

      Ivina (neregistrovaný) 81.162.199.---

      Škoda, že se tu neobjevuje Pavel - ten by Vám vše objasnil včetně zákonů - a možná i mně

    • 27. 3. 2019 11:54

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      § 28 DŘ
      (1) Zmocnitel je povinen vymezit rozsah zmocnění tak, aby bylo zřejmé, k jakým úkonům, řízením nebo jiným postupům se plná moc vztahuje.
      (4) Zvolí-li si zmocnitel nového zmocněnce, platí, že okamžikem uplatnění nové plné moci u správce daně vypověděl plnou moc dosavadnímu zmocněnci v rozsahu, ve kterém byla udělena plná moc novému zmocněnci.
      § 29
      Omezení zmocnění
      (1) V téže věci může být současně zvolen pouze jeden zmocněnec.

      Problematika plných mocí není úplně jednoduchá. Označení "generální" v plné moci nemusí i tak znamenat že plná moc je určena pro zpracování daňového přiznání.
      Skutečně záleží na přesné formulaci a také na tom, zda z nějakého důvodu není v plné moci nějaké omezení. Také na tom, zda např. nebude u finančního úřadu uložena do termínu podání další plná moc např. pouze na zpracování a podání Přiznání k dani z příjmu.

    • 26. 3. 2019 20:16

      Mirek22 (neregistrovaný) 81.162.199.---

      No jo - jenže každý FU a každá pracovnice FU si myslí, že má pravdu a proto každý chce něco jiného - protože v 2 000 000 předpisů a norem - se asi nevyzná opravdu nikdo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).