Hlavní navigace

Zabudování kuchyňské linky a Živnostenský list

• (neregistrovaný) 185.112.167.---

26. 3. 2019 18:34

Dobrý den.
    Jedna firma, která vyrábí montuje a zabudovává kuchyně na míru mi nabídla , že bych pro ně mohl ty kuchyně, které vyrobí, zabudovávat na místě u zákazníka. Celá práce by spočívala v tom , odnosit jednotlivé kusy z auta na místo v bytě nebo baráku, kde kuchyňská linka bude přidělána a tam ji do té zdi zabudovat. Spotřebiče by do té kuchyňské linky namontoval jejich zaměstnanec. Bude mi na to stačit můj živnostenský list ? Který mám ?...viz níže.....

Předmět podnikání : Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Obory činnosti : Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti

Druh živnosti : ohlašovací volná

Děkuji za info,radu, názor....

Václav 21

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2019 19:00

*** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Já bych řekl, že to co popisujete patří do náplně řemeslné živnosti Truhlářství a podlahářství - viz. výtah z obsahové náplně, konkrétně "Montáž sériově vyráběného nábytku":

Obsah

.... Stavebně truhlářské práce (osazování stavebních truhlářských výrobků, vestavěného nábytku, provedení palubového, deskového, kazetového obložení stěn a stropů, montáž a úpravy příček, dřevěných schodů, dřevěných akustických zástěn, kabin a obložení)...

V rámci živnosti lze dále provádět zhotovování dřevěných nástaveb dopravních prostředků. Jednoduché bednářské a modelářské činnosti..... Montáž sériově vyráběného nábytku....

• 26. 3. 2019 19:36

*** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Pokud podnikatel nějakou živnost nemá, protože nesplňuje požadavek na odbornou způsobilost, může tuto způsobilost prokazovat tím, že získá "odpovědného zástupce", který tyto podmínky splňuje.
      Pak je tu druhá varianta, fakturovat nějaké jiné práce, na kterou živnost máte a které firma, pro kterou byste dělal může daňově uplatnit, ale to vám samozřejmě neradím, to by bylo nezákonné ... :-)

• 26. 3. 2019 19:42

Václav 21 (neregistrovaný) 185.112.167.---

Tak snad něco vyjde.... díky moc :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).