Hlavní navigace

Pořízení DHM

  • (neregistrovaný) 93.99.42.---

    26. 3. 2019 22:06

    Dobrý večer, letos jsme koupili osobní automobil k podnikání,u kterého byla nutná oprava.Mám jako pořizovací cenu uvést kupní cenu automobilu+ náhradní díly-nedaňový výdaj a odpisovat z celkové ceny?Vedu daňovou evidenci.Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2019 22:19

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Vyhláška 500/2002 Sb., § 47 "§47 (2) Součástí ocenění dlouhodobého nehmotného a hmotného majetku a technického zhodnocení zejména NEJSOU:
      a) opravy a údržba. Opravou se odstraňují účinky částečného fyzického opotřebení nebo poškození za účelem uvedení do předchozího nebo provozuschopného stavu. Uvedením do provozuschopného stavu se rozumí provedení opravy i s použitím jiných než původních materiálů, dílů, součástí nebo technologií, pokud tím nedojde k technickému zhodnocení. Údržbou se rozumí soustavná činnost, kterou se zpomaluje fyzické opotřebení a předchází poruchám a odstraňují se drobnější závady"

      Platí to i pro podnikatele vedoucí DE.

    • 26. 3. 2019 22:26

      Marťule (neregistrovaný) 93.99.42.---

      Jestli to správně chápu, odepisovat budu nákupní cenu a náhradní díly mám zaúčtovat jako daňový výdaj?Děkuji

    • 26. 3. 2019 22:33

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Oprava prostě původní hodnotu majetku nezvyšuje, pouze uvádí majetek do původního stavu, resp. provozuschopného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).