Hlavní navigace

Paušální výdaje

  • (neregistrovaný) 37.188.139.---

    27. 3. 2019 10:07

    Dobrý den, OSVČ podniká v oblasti stavebnictví . Uplatňuje paušální výdaje ve výši 60%. Minulý rok také prodal firemní auto. Lze proti prodeji auta také uplatnit paušální výdaje 60%? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2019 12:00

      *** (neregistrovaný) ---.189.broadband7.iol.cz

      Vzhledem k tomu, že u paušálistů (pokud současně nevedou účetnictví) neexistuje pojem zvaný "obchodní majetek", tak bych řekl, že není možno prodat auto "z firmy". Tedy není možno ani k příjmu z prodeje uplatnit výdaje procentem. A pokud to auto nevlastnil ani rok, tak příjem bude danit podle § 10 včetně příslušného uplatnění výdajů podle tohoto paragrafu.

    • 27. 3. 2019 12:10

      javi (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Děkuji, ano také si myslím, že bude správnější to zdanit podle §10.
      Pokud by nastala situace, že OSVČ by během roku nakoupil více aut a zároveň je v témže roce prodal za cenu vyšší než kupní, pak by se asi daly paušální výdaje 60% uplatnit? Podle mého názoru by se pak jednalo o obchodování s ojetými vozy. (Za předpokladu, že by měl OSVČ na tuto činnost živnostenský list).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).