Hlavní navigace

DPFO § 9 - příloha č. 2

• (neregistrovaný) 109.108.126.---

27. 3. 2019 14:02

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat...
    U přílohy č. 2 DPFO § 9:
    1) Pronajímaný majetek je v SJM, ale daním ho pouze já, a to procentem z příjmů. Zaškrtnu tedy pouze "Uplatňuji výdaje procentem z příjmů"? Kdy se zaškrtává "Dosáhl jsem příjmů ze společného jmění manželů"?
    2) ř. 201a, proč se tato informace vyplňuje a na co má vliv?

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2019 15:04

*** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Pokud máte příjem z pronájmu majetku, který je v SJM, tak to zaškrtnete, nemá to na nic vliv, jen FÚ uvidí, že to zdaňujete Vy a ne manžel :-).
      Řádek 201 je pro příjmy z veškerého pronájmu, tedy věcí movitých i nemovitých, ř. 201a je jen pro příjmy z pronájmu nemovitostí. Vliv to nemá na nic, ale asi je to na FÚ zajímá, aby si mohli zkontrolovat v katastru nebo jiných evidencích stav Vašeho nemovitého majetku :-)

• 27. 3. 2019 15:10

vladík

zaškrtnete si , že váš příjem pochází ze SJM ( že ho zdaňujete vy je jen daňová úprava dle ZDP ), informace slouží pro FÚ, aby měl jasno, které příjmy z pronájmu se týkají nemovitostí ( pronajímat můžete i movité věci )

• 27. 3. 2019 19:37

noname (neregistrovaný) ---.111.108.109.omegatech.cz

Takže zaškrtnu obě varianty “Uplatňuji výdaje procentem...” i “Dosáhl jsem příjmů...”, jestli tomu dobře rozumím.

201a - Takže zde na sebe “napráším”, že mám nějakou nemovitost, aby si FÚ mohl zkontrolovat, jestli vůbec mám co pronajímat. Aha, aha... :-)

Děkuji za objasnění a hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).