Hlavní navigace

Příjmy §9 neuplatnění odpisů v plné výši DE

  • (neregistrovaný) 178.17.3.---

    28. 3. 2019 10:39

    Dobrý den, mám velikou prosbu. Už jsem přečetla kde co a stále nemám jasnou odpověď. Poplatník mající příjmy z §6,7 a 9. K příjmům z §9 chceme uplatňovat skutečné výdaje-tedy odpisy (letos poprvé). Když použiji odpisy v plné výši, vytvořím ztrátu. Může tato ztráta kompenzovat příjmy z §7? Když to naházím do sw, tak mi ztrátu z §9 započítal a ZD se ponížil. Někde jsem ale četla, že to není možné, tak mě to zmátlo. Pokud bych neuplatnila odpisy v plné výši a tedy bych z §9 vytvořila ZD nula....co se zbytkem odpisů, které jsem letos nevyužila? Nepropadnou mi? Mohu použít v příštích letech? Opět jsem našla dvojí odpovědi. Tak jsem opravdu v koncích. Budu moc vděčná, když mi někdo zkušenější poradí. Pěkný den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2019 10:51

      *** (neregistrovaný) ---.189.broadband7.iol.cz

      Pokud by se jednalo o rovnoměrné odpisy, ty je možné si uplatnit nižší s tím, že co neuplatníte nyní, uplatníte "příště". U zrychlených odpisů to nejde, tam buď v plné výši, nebo nic. Jinak ale odpisy můžete přerušit, rovnoměrné i zrychlené, tím o nic nepřijdete. Nicméně ztráta z § 9 Vám klidně může ponížit základ § 7. Nelze využít ztrátu proti § 6, to jste asi někde četla :-).

    • 28. 3. 2019 10:58

      niki (neregistrovaný) 178.17.3.---

      Super moc děkuji, ano to, že se ztráta neuplatní proti § 6 to jsem se dočetla na více místech. Bohužel člověk si někdy přečte nějakou odpověď někde v nějaké poradně, která není správná a pak váhá. Ano používám rovnoměrné odpisy, to jsem zapomněla zmínit. Takže se mi odpisování ze 30 let může docela pěkně protáhnout....to už asi budou řešit děti poplatníka...a bůh ví co si zákonodárci v budoucnu vymyslí...:-) Moc Vám děkuji, hned mám lepší den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).