Hlavní navigace

DPH - ... , která jedná jako taková, ...

  • (neregistrovaný)

    28. 3. 2019 12:36

    Dobrý den. Od 1.4. jsou v zákonu o DPH nahrazena v §2 slova "v rámci uskutečňování ekonomické činnosti" slovy ", která jedná jako taková," takže § 2 odst 1 už nezní "Předmětem daně je:
    a) dodání zboží za úplatu osobou povinnou k dani v rámci uskutečňování ekonomické činnosti s místem plnění v tuzemsku, ..."
    ale
    "Předmětem daně je:
    a) dodání zboží za úplatu osobou povinnou k dani, která jedná jako taková, s místem plnění v tuzemsku, ..."

    NOZ: "... každá svéprávná osoba má rozum průměrného člověka i schopnost užívat jej ...".
    Asi budu pod průměrem, já nevím co to znamená. Jen doufám, že to neznamená, že jsou předmětem daně prodané nepotřebné květináče, které mi ležely v garáži, jenom proto, že jsem osvč. Že se mají zdanit/počítat do obratu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2019 12:45

      *** (neregistrovaný)

      Já bych to přeložil
      "Předmětem daně je:
      a) dodání zboží za úplatu osobou povinnou k dani, která jedná jako osoba povinná k dani, s místem plnění v tuzemsku, ..."
      Zní to strašně :-)

    • 28. 3. 2019 13:32

      vladík

      Ono to má být hlavně např. pro obce a jiné neziskové subjekty, aby bylo "jasné" jestli vystupují vůči svým dodavatelům jako osoby povinné k dani nebo ne .... ale myslím, že to moc nevyjasnili.

    • 28. 3. 2019 13:47

      emil2 (neregistrovaný)

      Dík, už jsem to pochopil: ... osobou povinnou k dani, která tak i jedná, nejen, že jí je, nejen že tak vypadá, ale že i tak vystupuje.

      Řekl jsem si to nahlas a dává to smysl: To je krá.a. To je taková krá.a. :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).