Hlavní navigace

Prodej vyřazeného automobilu

  • (neregistrovaný) 185.148.214.---

    28. 3. 2019 15:27

    Dobrý den, moc prosím o radu. OSVČ (neplátce DPH) v roce 2018 prodal auto, které je již od 01/2016 vyřazené z evidence obchodního majetku. Prosím, jak zaúčtovat takový výnos? Bude se o něm vůbec účtovat (platba nedorazila na podnik.účet v bance ale na osobní účet) nebo ho jen zahrnu do DPFO? Případně kam? Děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2019 15:32

      *** (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Když už je auto vyřazeno z OM, tak příjem podle § 10, prodáno v době kratší než 5 let od vyřazení z OM.

    • 29. 3. 2019 11:13

      zoufalá (neregistrovaný) 185.148.214.---

      Děkuji, a jen se optám, o které číslo odstavce jde (nějak se v tom motám) a případně na jaký řádek přílohy č.2 budu uvádět? Děkuji..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).