Hlavní navigace

Účinnsot srážkové daně v daňpvém balíčku.

  • (neregistrovaný) 62.168.5.---

    28. 3. 2019 15:36

    Dobrý den, prosím když vyšel daňový balíček teď v březnu, od kdy se zvyšuje hranice příjmu pro srážkovou daň na DPČ. Když budu mít DPČ v dubnu s příjmem 2800 budě už nově srážková daň?? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 3. 2019 19:53

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      2. Ustanovení § 6 odst. 4 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, se použije od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po měsíci, ve kterém tento zákon nabyl účinnosti. Při zúčtování příjmu ze závislé činnosti za kalendářní měsíc, ve kterém tento zákon nabyl účinnosti, a kalendářní měsíce předcházející se použije ustanovení § 6
      odst. 4 písm. b) zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).