Hlavní navigace

Nemocenská

  • (neregistrovaný) 37.188.189.---

    30. 3. 2019 19:46

    Dobrý den, po 3 dnech po uzavření pracovní smlouvy jsem ukončil pracovní poměr ve zkušební době, vztahuje se na mě 7 denní ochranná lhůta? Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2019 21:06

      bez přezdívky

      § 15 zákona č. 187/2006 o nemocenském pojištění říká:
      (1) Nemocenské náleží též, jestliže ke vzniku dočasné pracovní neschopnosti (§ 57) nebo k nařízení karantény (§ 105) došlo po zániku pojištění v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta činí 7 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění; pokud však pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik kalendářních dnů, kolik dnů pojištění trvalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).