Hlavní navigace

Další mateřská?

• (neregistrovaný) 89.103.135.---

1. 4. 2019 14:41

Dobrý den, mám 2lete dítě s tím, že rodičovský příspěvek mám do 3 let věku dítěte. Myslela jsem si, že do té doby budeme mít další a já plynule přejdu na další mateřskou. Teď ale vím, že to tak nebude, nestihne se to. A teď dotaz pokud se rozhodnu mít rodicak do 4 let věku dítěte jak to bude? V zákoníku práce je že zaměstnavatel poskytne max. do 3 let, tak pokud bych se s ním dohodla do těch 4 let tak to bude stále rodičovská dovolená nebo něco jiného? A jak to bude pak případně s další mateřskou po těch 4 letech? Budu mít na ni nárok? Já bych klidně do práce už šla i teď ale není tam už pro mne práce a jinou si momentálně na tu chvíli hledat nechci. Děkuji moc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 4. 2019 14:51

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Rodičovská dovolená je pouze do tří let věku dítěte. Potom byste musela požádat zaměstnavatele o neplacené volno.
      Pokud by u tohoto zaměstnavatele byl nástup na PPM byl do 4 roku dítěte prvního, byl by nárok na stejnou výměru PPM.

• 1. 4. 2019 15:04

Lilie (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

Aha děkuji jenom takový dodatek u toho neplaceneho volna bych si musela platit zdravotní pojištění sama nebo by ho za mně platil stát diky pobírání toho rodičovského prispevku? A do důchodu by se to počítalo nebo ne? Diky

• 1. 4. 2019 15:08

Lilie (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

A ještě jedna věc kde najdu, že pokud nástup na další PPM do čtyř let věku dítěte u stejného zaměstnavatele tak bude stejný vyměřovací základ PPM, já právě myslela jenom do 3 let. Diky

• 1. 4. 2019 17:29

Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Pokud budete zaměstnaná u stejného zaměstnavatele při nástupu na druhou PPM do věku 4 let prvního dítěte, bude OSSZ posuzovat, který DVZ bude pro vás výhodnější.

Pro důchod se momentálně považuje péče o dítě do 4 let jako náhradní doba 100% bez ohledu na to, jestli budete nebo nebudete zaměstnaná.

Třetí otázku jsem zapomněla, už není vidět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).