Hlavní navigace

Zaměstnanec

• (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

2. 4. 2019 9:09

Dobrý den, chci vás poprosit o názor, zaměstnavatel chce přijmout na plný úvazek člověka, který několik let neplatil ani SP ani ZP, nebyl nikde vedený, protože ho vyřadili i z evidence uchazečů o zaměstnání (kvůli docházce). Co mám očekávat? Je možná exekuce od ZP nebo SP? Co to pro mě znamená?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 4. 2019 9:14

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Při nástupu vám musí dát čestné prohlášení, zda má exekuce, zda je v insolvenci....On vám může dát čestné prohlášení, že nemá srážky a jakmile jej nahlásíte na OSSZ, pak se můžou ozvat exekutoři s exekučními příkazy. Stalo se mi, že paní dala čestné prohlášení, že nemá srážky a pak nám bylo doručeno 16 exekučních příkazů.

• 2. 4. 2019 9:37

Semik (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Dobrý den, děkuji za odpověď, takže je to taková sázka do loterie - buď a nebo a mě stejně asi nezbývá nic jiného něž vyčkat co bude...když zaměstnavatel přijmout chce, tak mi ani nic jiného nezbude. Právě teď ten člověk tvrdí, že nic nemá, ale podle mě něco asi logicky přijít musí. Nejedná u té SP a ZP o měsíc, ale spíše o několikaletou záležitost. Zatím ve mzdách žádné zkušenosti s exekucemi nemám, tak se bojím co mě vůbec bude čekat.

• 2. 4. 2019 10:10

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Pokud seděl doma, nepracoval, nepodnikal, pak SP neplatí. A ZP taky nemusí vždy platit, může být zařazen do kategorie, za kterého je na ZP plátcem stát. To byste musela mít ale více informací, abychom mohli posoudit. Uvidíte až nastoupí :-)

• 2. 4. 2019 11:55

mi (neregistrovaný) ---.38.mornet-ip.cz

Jojo také mám takovou zkušenost...čestné prohlášení podepsal, dušoval se že žádnou exekuci nemá a první měsíc po nástupu jsem nedělala nic jiného jen z datovky tiskla exekuční příkazy.. -:(

• 2. 4. 2019 12:44

Lenka F. (neregistrovaný) 46.13.188.---

Tak mě přišel v říjnu zaměstnanec s 1 exekucí na ZL. Doteď mi chodí další exekuční příkazy, s datumy prvního doručení od r. 2015 až po loňské. Naštěstí zatím žádná nepředešla tu první a žádná není přednostní.

• 2. 4. 2019 12:53

Semik (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Bude to s ním asi složitější, nejdříve tedy prý podnikal a neplatil, pak úřad práce a vyřazení...a to také samozřejmě neplatil. Předpokládám, že u takového člověka není možné aby něco nepřišlo. Tak uvidím. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).