Hlavní navigace

Splatnost daně z PPO za 2018

  • (neregistrovaný) 46.13.76.---

    5. 4. 2019 20:11

    Lhůta pro podání přiznání k dani z příjmů právnických osob a splatnost daně za rok 2018 byla v pondělí 1. dubna 2019.

    Kdy nejpozději musí být na fú doručeno přiznání a na účet finanční správy zaplacena daň, aby nebyl vyměřen úrok z prodlení? V pátek 05.04.2019 nebo až v pondělí 08.04.2019?

    § 250 odst. 2 daňového řádu stojí "zpoždění delší než 5 pracovních dnů". To chápu tak, že zpoždění může nastat až po dnu splatnosti, tj. že první pracovní den zpoždění je 02.04.2019 a poslední, tolerovaný den zpoždění je 08.04.2019. A pokud 08.04.2019 bude vše na FÚ doručeno, tak je to ještě bez sankce. Je to tak?

    Našla i slyšela jsem obojí názory, proto nevím, co skutečně platí.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 4. 2019 21:52

      Heluš (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

      Bez rizika pokuty lze přiznání podat ještě 8. dubna. Opozdit se lze i s doplatkem daně. Úroky z prodlení totiž začínají nabíhat až pátým pracovním dnem následujícím po dni splatnosti, tedy od pondělí 8. dubna.

    • 5. 4. 2019 22:06

      J. (neregistrovaný) ---.hanzlici.cz

      Děkuji za odpověď. Takže když peníze budou na účet FÚ připsány v pondělí 08.02.2019, tak je to ještě bez sankce? A když budou připsány 09.02.2019, tak se úrok bude počítat za 2 dny, tj. za 8. (= páty pracovní den) a 9. ? Nejde mi o to vejít se do 200 Kč, ale o logiku věci.

    • 5. 4. 2019 22:07

      J. (neregistrovaný) ---.hanzlici.cz

      Opravuji se, všude, kde je uveden druhý měsíc, má být samozřejmě čtvrtý, tj. duben.

    • 6. 4. 2019 16:54

      jjj (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Pokud bude zaplaceno později než 5 dnů po splatnosti, tak se úrok z prodlení počítá již od prvního dne prodlení! Těch 5 dnů je tolerance, že se nebude úrok z prodlení počítat. Tzn., do 5ti dnů bez úroku, později = s "plným" úrokem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).