Hlavní navigace

Zaměstnanec nepracuje a nereaguje

• (neregistrovaný) 77.48.159.---

9. 4. 2019 9:28

Prosím o radu, jak postupovat, když zaměstnanec od 1.4. přestal chodit do zaměstnání. Neomluvil se a není možné se s ním spojit.
    Zaměstnavatel může okamžitě zrušit pracovní poměr ? Datum ukončení by byl den převzetí dopisu ? A pokud by to vše proběhlo, co si počnu se mzdou za duben. Neodpracoval by nic, dovolenou už vyčerpal a má mnoho exekucí.
    Do docházky evidovat absenci ? A co ZP ? Pokud mi někdo poradíte, předem děkuji a budu velmi vděčná.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2019 9:40

jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

Ptáte se dost rozsáhle,bylo by to dlouhé rozepisování. Zkuste se podívat do historie, často se tu tyto otázky probírají. Pokud si pak nebudete vědět s něčím rady, znovu se zeptejte.

• 9. 4. 2019 11:09

J. (neregistrovaný) 77.48.159.---

Děkuji, já se tady probírám příspěvky od rána, ale pokud budu už mít konkrétní data, tak bych případně poprosila o radu s přesnějšími údaji. Je to situace se kterou se kterou se zde ve firmě ještě za 20 let nikdo nesetkal, tak jsem z toho velmi nejistá.
      Hezký den.

• 10. 4. 2019 9:38

Aion (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Pro tazatelku:
      příspěvky, na které je odkazováno, vůbec nečtěte, obsahují chybné a zavádějící odpovědi (bylo již poznamenáno).
      Aplikace těchto rad by mohla zaměstnavateli i vám způsobit velké potíže. Stačí se podívat, jakými stupni může zaměstnanec porušit své povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci, určitě mezi nimi stupeň "hrubé" nenajdete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).