Hlavní navigace

Stravné zahraniční/tuzemské

  • (neregistrovaný) 90.182.126.---

    9. 4. 2019 12:21

    Dobrý den, prosím o radu při výpočtu stravného v zahraničí a tuzemského stravného.
    Zaměstnanec se vracel z cesty na Slovensko autovlakem - ráno ve 2:03 překročil hranice, cestu ukončil v ČR v 9:35.
    Slovensko 2:03 hod.
    ČR 7:32 hod.
    Má nárok na 1/3 zahraničního + 82,- tuzemského?
    Děkuji
    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2019 15:49

      Kamila73 (neregistrovaný) ---.enkom.cz

      Zaměstnanci přísluší zahraniční stravné ve výši základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo území České republiky trvá v kalendářním dni déle než 18 hodin. Trvá-li tato doba déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci zahraniční stravné ve výši dvou třetin této sazby zahraničního stravného, a ve výši jedné třetiny této sazby zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území České republiky 12 hodin a méně, avšak alespoň 1 hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud zaměstnanci vznikne za cestu na území České republiky právo na stravné podle § 163 nebo § 176. Trvá-li doba strávená mimo území České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se neposkytuje.

      Podle mne nemá nárok na zahraniční stravné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).