Hlavní navigace

Přiznání

• (neregistrovaný) 89.233.181.---

9. 4. 2019 20:03

Dobrý den, prosím o radu co dělat. Požádal jsem o roční zúčtování svého zaměstnavatele. Nastoupil jsem 1.4.2018 a za 1-3/2018 jsem donesl potvrzení o zdanitelných příjmech od 2 firem. Účetní mi řekla, že mi nemůže udělat zúčtování do mzdy, protože jsem měl 1-3/2018 HPP a DPP souběh u dvou firem. Nejsem osvč, můžu ještě podat přiznání? mám velké úlevy na dani, přišel bych o cca 20 tis. Děkuji za radu, Honza

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 4. 2019 20:59

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Odměna z DPP byla měsíčně větší než 10.000,- Kč a byla vám u DPP srážena zálohová daň?
      Protože pokud byla odměna z DPP nižší a byla srážena srážková daň, tak účetní vám mohla klidně udělat roční zúčtování, jenom by se vám do zúčtování nedostala ta sražená srážková daň. A jestli byla odměna z DPP větší než 10.000,-/měsíc a byla vám srážena zálohová daň, měl jste povinnost podat daňové přiznání.
      Pokud jste tuto povinnost neměl, můžete klidně podat bez sankce kdykoliv řádné daňové přiznání do 3 let.
      Jestli jste ale měl povinnost podat daňové přiznání, tak termín sice už vypršel, budou nějaké sankce, ale podat musíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).