Hlavní navigace

Příjem z vězení - RZD, DP

  • (neregistrovaný) 217.115.251.---

    10. 4. 2019 11:40

    Dobrý den, už nevím kde hledat, tak prosím o nakopnutí.

    Přijali jsme osobu, která byla před nástupem k nám ve vězení - tvrdí mi, že tam pracoval a měl nějaký příjem. Mohu tomuto zaměstnanci udělat RZD (kdyby požádal do 15.2.) nebo může si podat DP, když nemá žádné potvrzení z věznice? Nebo se jedná o příjem osvobozený? Nebo byla sražená srážková daň?

    Nepodařilo se mi nic dohledat, vždy pouze případy, co dělat, když zaměstnanec nastoupí k výkonu trestu.

    Děkuji za každou radu. Kamča

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2019 11:55

      jasná. (neregistrovaný) 91.139.11.---

      Domnívám se, že se jedná o příjem ze závislé činnosti a zaměstnanec by měl doložit potvrzení o zdanitelných příjmech. Ať zaměstnanec zavolá na mzdovou účtárnu dané věznice a informujte se.

    • 10. 4. 2019 12:10

      KamilaSu (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz

      Paní jasná, děkuji za reakci, také jsem měla zafixováno, že by měl mít potvrzení, tak oslovil přímo věznici o zaslání potvrzení, ale žádné odpovědi se nedočkal. Zkusíme to znovu. Děkuji.

    • 11. 4. 2019 14:28

      KamilaSu (neregistrovaný) ---.cust.avonet.cz

      Moc prosím ještě o informaci, poslali nám dnes Potvrzení o zdanitelných příjmech, ale není vypsané v klasickém formuláři 25 5460, ale takovou "zjednodušenou" formou. Myslela jsem, že je tiskopis povinný viz § 38j odst. 3 ZDP nebo to FÚ takhle stačí? Nebo byste je raději poprosila o vystavení do správného formuláře? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).