Hlavní navigace

Stravné paušálem-opravdu nikdo nevíte?

  • (neregistrovaný) 128.0.189.---

    10. 4. 2019 12:08

    Dobrý den, zaměstnanci každý měsíc jezdí v tuzemsku na zakázky. Aby nemuseli každý měsíc vypisovat CP, tak jim chceme každý měsíc dát do mzdy jako paušál 1 500Kč - nezdanitelné náhrady. Lze to ošetřit třeba dodatkem k prac. smlouvě? Může se takto vůbec postupovat? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 4. 2019 13:21

      Michaela S. (neregistrovaný) ---.mubph.cz

      Kdybyste nechtěli, abyste u každé pracovní cesty vypisoval CP zaměstnanec, museli byste náležitosti cestovních náhrad evidovat sami. Pokud by náhrady byli v měsíci nižší než 1500, musel by se rozdíl chovat jako zdanitelný příjem, pokud by byly náhrady vyšší, museli byste je stejně doplatit, proto v navrhovaném řešení nevidím žádný přínos.

      viz ZDP
      (7) Za příjmy ze závislé činnosti se nepovažují a předmětem daně, kromě příjmů, které nejsou předmětem daně podle § 3 odst. 4, dále nejsou

      a) náhrady cestovních výdajů poskytované v souvislosti s výkonem činnosti, ze které plyne příjem ze závislé činnosti, do výše stanovené nebo umožněné zvláštním právním předpisem5) pro zaměstnance zaměstnavatele, který je uveden v § 109 odst. 3 zákoníku práce, jakož i hodnota bezplatného stravování poskytovaná zaměstnavatelem na pracovních cestách; jiné a vyšší náhrady, než stanoví tento zvláštní právní předpis, jsou zdanitelným příjmem podle odstavce 1,

    • 10. 4. 2019 13:46

      aloee (neregistrovaný) ---.lammb.cz

      Michaelo S. moc Vám děkuji :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).