Hlavní navigace

Dovolená v aktuálním roce

  • (neregistrovaný) 91.231.30.---

    13. 4. 2019 12:19

    Dobrý den,

    Stálý zaměstnanec odpracoval 1,2,3/2019. Pracuje ve firmě 10 let. Vznikne mu tedy nárok na 20 dní dovolené že ano. Pokud by v průběhu roku 2019 od nás odešla, měla by za letošek i tak nárok na 20 dnů dovolené? Nebo bych musela počítat s poměrnou částí dovolené.

    děkuji za pomoc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 4. 2019 14:28

      dann (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Tak snad je zcela logické, že pokud není zaměstnancem, tak za tu dobu nemůže vzniknout nárok na dovolenou. Pokud nehledáte zde v historii, tak doporučuji pročíst § 211 až 223 zákoníku práce, tam je uvedeno vše potřebné pro výpočet nároku na dovolenou. Základem je ale vždy trvání pracovního poměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).