Hlavní navigace

prodej majetku

  • (neregistrovaný) 213.226.237.---

    16. 4. 2019 9:07

    Dobrý den, moc prosím o radu.. v roce 2012 koupen stroj za 4mil. Doodepsán v roce 2016. Sroj dosloužil, bude se kupovat nový.

    1) Mohu jej prodat za jakoukoliv cenu (nebo musí být cena obvyklá)?
    2) DPH z jaké ceny? (určené nebo obvyklé?)
    3) a pokud musí být cena obvyklá, jak jí zjistím?

    Moc Vám děkuj

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 16. 4. 2019 15:57

      vladík

      1.můžete prodat za dohodnutou cenu, jen pokud by to byl prodej osobě spojené ve smyslu §23/7 ZDP, použijete cenu obvyklou
      2.DPH z ceny za jakou prodáte
      3.obvyklá cena je cena obdobného stroje, za jakou by se prodal, v místě a době vašeho prodeje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).