Hlavní navigace

Exekuce - prosím co srazit

• (neregistrovaný) 109.80.87.---

16. 4. 2019 14:43

Dobrý den,zaměstnanec přinesl zápočtový list,na kterém má 20 exekucí. 4 exekuce na výživné, někde je uvedeno dlužné někde běné a někde jen výživné a různé datumy.Od soudu nic nepřišlo a on že žádné nemá. Mám deponovat nebo jak mám srážet. Také 2 různé účty. Záp.list je z ledna 2018, ale firma již neexistuje. Neám kde ověřit. Prosím co mám dělat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 17. 4. 2019 7:19

iva.

V Potvrzení o zaměstnání by měl být buď vypsán Exekutorský úřad nebo soud, který srážky nařídil.
      Pokud tam nejsou jmenovitě, identifikujete je podle č.j. - u exekutorského úřadu podle toho trojmístného čísla před značkou EX - viz https://www.ekcr.cz/seznam-exekutoru - např. 002 EX je EÚ Praha 2, JUDr. Aleš Bayer.
      Napište všem úřadům a soudům co jsou na tom "zápočťáku" (jak píšete), sdělte, že u vás povinný nastoupil a požádejte o exekuční tituly. Pokud používáte elektronický podpis, tak podepsaný e-mail na elektronickou podatelnu EÚ, nebo datovkou.
      Většina EÚ (alespoň těch větších) zjistí nástup povinného k vám do firmy ve chvíli, kdy ho přihlásíte ke zdravotnímu pojištění.
      Než přijdou exekuční tituly, tak srážet a deponovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).