Hlavní navigace

Exekuce - roční zúčtování daní

  • (neregistrovaný) 85.135.119.---

    16. 4. 2019 17:05

    Dobrý den, můžu zaměstnanci srazit exekuční srážku z přeplatku z ročního zúčtování daní?
    Má 4 exekuce na mzdu a srážky z platu podle § 299 OSŘ. Týká se to i toho ročního zúčtování? Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 17. 4. 2019 9:54

      EvaLi (neregistrovaný) 185.99.69.---

      V odborných výkladech jsou dva protikladné názory. Existuje vyjádření Exekutorské komory z roky 2015 - vrácený přeplatek je součástí čisté mzdy pro tyto účely. Ale jsou také právní názory, na základě kterých se nezahrnuje - není součást mzdy. Já jsem přeplatek z ročního zúčtování do čisté mzdy zahrnula, takže srazila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).