Hlavní navigace

Ztížene pracovní podmínky

 • 89.102.46.---

  17. 4. 2019 12:05

  Dobrý den,
  Potřebovala bych poradit. Můj táta pracuje v buldozere, který nema klimatizaci. V tohle počasí ma uvnitř cca 60-70 stupnu. Zaměstavatel jim neposkytuje ani nic k pití. Uvnitř má neskutecnou vrstvu prachu, kterou vdechuje po celou pracovni dobu. Začal mit kašel a dýchaci problemy. Praci vykonava jinde nez je jejich firma. Dojizdi denně 2 hodiny tam a dvě hodiny zpet. Cestu maji placenou, ale neberou jim to jako prescas. Je toto vůbec možné? Pracuji od 7:00 ale vyjizdet uz musi v 5:00. Tak snad by to melo byt placeny. A pracovat za takovych podminech, tím zaměstanavatel neporusuje nejaky zakony?
  Děkuji za odověď a rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2019 13:00

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) 195.113.82.---

   Značně pochybuji o tom, že v tomhle počasí tam má 60 °C až 70 °C. To jsou teploty dosahované v létě, nikoliv při teplotách pod 20 °C. Měl by se obrátit na svého vedoucího zaměstnance, že má nevyhovující pracovní podmínky, případně na odborovou organizaci, pokud u zaměstnavatele působí. Co se týče poskytování ochranných nápojů je nutné se opět obrátit na vedoucího, aby jej informoval za jakých podmínek má nárok na jejich poskytnutí (zaměstnavatel by měl mít na to zpracován interní předpis). Problematiku prachu není možné takto "na dálku" hodnotit. Doporučuji obrátit se na odborně způsobilou osobu k zajišťování úkolů v prevenci rizik (dříve technik BOZP), kterého má zaměstnavatel zajištěného, resp. na vedoucího zaměstnance. Prach je nutné průběžně odstraňovat a zajistit omezení jeho přístupu do kabiny. Podrobnější požadavky bez bližších znalostí opravdu není možné stanovit.

  • 17. 4. 2019 14:29

   Jiranova (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   V 11.00 meli v bdozeru 55 stupnu. Delnici uz si tam berou teplomery a maji to i vyfocene. Prave ze kdyz se s timhle vsim obrati na zamestavatele tak ten rekne, ze ho to nezajima at jsou sticha a makaj. Tak jestli je prave nejama moznost, kam by ses timhle dalo obratim jinak. An nejaky prislusny organ

  • 17. 4. 2019 18:37

   Tomáš Neugebauer (neregistrovaný) ---.200.broadband17.iol.cz

   V případě, že není řeč se zaměstnavatelem, je možné se obrátit na příslušný oblastní inspektorát práce nebo hygienickou stanici, aby u zaměstnavatele přešetřili dodržování bezpečnostních předpisů - poskytování ochranných nápojů atd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).