Hlavní navigace

Chyba v ročním zúčtování

 • (neregistrovaný) 94.113.246.---

  18. 4. 2019 7:29

  Dobrý den,

  prosím vás, poraďte mi, co mám dělat: v únorové výplatě jsem dělala zaměstnancům vyúčtování daní. Před týdnem přišel zaměstnanec s tím, že si zapomněl uplatnit manželku. Tak jsem mu dala potvrzení o zdanitelných příjmech, aby si mohl podat daňové přiznání a manželku si douplatnit.

  Jenže já jsem teď zjistila, že v tom jeho ročním zúčtování mám chybu (něco jsem špatně zadala do programu a počítač špatně vyhodnotil nárok na daňové zvýhodnění, mělo se mu vracet víc peněz). Vím, že bych to měla opravit, ale on už si podal daňové přiznání a chyba se mu tam spravila.

  Co s tím? Za radu moc děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2019 7:35

   Jiří Pulec (neregistrovaný) ---.150.broadband12.iol.cz

   FÚ na to přijde... a když si on podával sám DP, tak se buď Vám nebo zaměstnanci ozve

  • 18. 4. 2019 7:40

   p. (neregistrovaný) ---.113.246.180.static.b2b.upcbusiness.cz

   Takže mám teď v dubnových výplatách opravit, dám mu nové potvrzení o zdanitelných příjmech a on si musí podat nové daňové přiznání?

  • 19. 4. 2019 23:10

   EvaLi (neregistrovaný) 185.99.69.---

   Vy nic v dubnových mzdách neopravujte. V rámci daňového přiznání se mu vrátí daňové zvýhodnění ve správné výši, čili Vaši "chybu" opraví FÚ. On přeci Přiznání vyplňuje celé, tudíž uvádí i ty děti za celý rok. Pak mu vyjde celkový přeplatek na dani a odečte se částka, kterou jste mu už Vy vrátila (i když byla nižší než měla být). A zbytek se vyplatí pracovníkovi. Opravu byste byla povinna udělat jen v případě, kdyby on si Přiznání nepodával sám a Vy jste zjistila, že bylo provedeno chybně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).