Hlavní navigace

Zpráva České poště Datovkou

• (neregistrovaný) 84.19.76.---

23. 4. 2019 10:16

Dobrý den, prosím Vás je možné poslat České poště, s.p. zprávu Datovou schránkou stejně jako se posílá třeba přiznání k DPH na FÚ? Jsme s.r.o.. Děkuji za info a přeji krásný den :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 23. 4. 2019 10:37

Alverita

Česká pošta má jistě datovku tak jako všechny právnické osoby. Pošlete dopis v pdf. Myslím, že zaslání bude zpoplatněno.

• 23. 4. 2019 13:50

iva.

Možné to je, ale pozor na to, co posíláte a jestli takové podání umožňují konkrétní obchodní podmínky ČP.
      Nedávná osobní zkušenost - chtěla jsem zrušit SIPO, všechny platby už z něj byly pryč. Podle obchodních podmínek SIPO je možné žádost o zrušení SIPO poslat výhradně písemně a to na adresu ve Vítkově. Není možné, abyste to zanesl/a na poštu, tam to úřednice orazítkovala a zúřadovala (když platby SIPO si u přepážky zařídit můžete). A přitom mají na každé poště Czech point ... nechápu. Když chcete něco poslat České poště, pošlete to poštou ... a doufejte, že to dojde. Když mi paní u okénka nabídla informaci o doručení postřednictvím SMS, byl můj úsměv hodně křečovitý, jinak bych jí od plic řekla, co si o takových službách ČP myslím. Ale chudák paní za přepážkou za to nemůže, tak jen doufám, že dopis České poště, který mě stál 44 korun, se u nich nikde neztratí (pro jistotu jsem si doručení ověřila přes Track and trace) a že mi to SIPO úspěšně zruší. To už vůbec nemluvím o tom, že v obchodních podmínkách je možné zkrátit výpovědní dobu (pokud na SIPO nejsou žádné položky), ale jenom když si zákazník výslovně písemně požádá.

• 26. 4. 2019 11:29

stana1 (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

Koukám, že se na ČP nic nemění. Já chtěla rušit SIPO na začátku roku 2000 díky změně bydliště. ČP na pobočkách nechtěla rušit SIPO, že prý to neumí, ale změnu bydliště umí- to jsem však zase nechtěla já. Tak jsem to vyřešila po svém a přes el. banking jsem zrušila na SIPO přímé inkaso a bylo to. Nemohli inkasovat a tak se SIPO nějak zrušilo samo. Jo a s datovkou jsem byla první fyzická osoba na pobočce ČP, která o ni žádala. Dívky za přepážkou z toho byly hotové a velmi ochotně mi půjčily manuál na otevření datovek a tak jsme společnými silami moji datovku zaktivovali.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).