Hlavní navigace

Manželova exekuce

• (neregistrovaný) 94.127.129.---

23. 4. 2019 10:44

Prosím o radu ohledně exe, nemám s tím příliš zkušeností tak vyhledávám co a jak. Do PP k nám nastoupila paní, byla na ÚP. Na potvrzení z ÚP má uvedenou exekuci, údajně to je manželova, žádné papíry k ní prý nemá. S manželem nežije, ale nejsou rozvedeni. Vyživuje 3 děti, ty snad daňově uplatňuje manžel, neví, ale zjistí si. Mám já napsat exekutorovi ať mi pošle potřebné? Nebo vyčkat až sami pošlou? Budu jako vyživovanou osobu při případných srážkách počítat manžela i děti? Děkuji za odpověď a rady, jdu hledat dál.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 23. 4. 2019 10:57

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Pokud ÚP potvrdil, že jí sráželi exekuci, musíte zjistit, zda jde o přednostní nebo nepřednostní a podle toho srážek, ale zatím srážky deponovat. Exekutorovi musíte oznámit její nástup. Až zašle exekuční příkaz a nabytí právní moci, pak deponované srážky mu odešlete a budete mu odesílat i další srážky. Jako vyživované osoby uplatníte všechny její vlastní děti, protože je povinna je vyživovat (studující nebo nezletilé) a manžela. (Jen pokud je exekuce ve prospěch nějakého dítěte = výživné nebo dlužné výživné, pak se toto dítě jako vyživovaná osoba neuplatní).
      Co se týká uplatňování zvýhodnění na děti, tak to může uplatňovat pouze ten rodič, který s těmi dětmi skutečně žije ve společné domácnosti.
      Ještě ale upozorňuji, že pokud by šlo o exekuci, která je vedena na manžela, pak exekutor již nesmí vyžadovat provádění srážek ze mzdy jeho manželky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).