Hlavní navigace

Výkon práce při pracovní neschopnosti

• (neregistrovaný) 85.93.97.---

23. 4. 2019 10:48

Dobrý den,
    v období od 2. 4. do 15. 4. jsem byla v pracovní neschopnosti. 2. 4. i 15. 4. jsem pracovala. Lze to zaplatit jako výkon práce, i když v té době trvala PN?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 4. 2019 11:10

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

Samozřejmě, že hodiny, které jste odpracovala, musíte dostat zaplacené jako práci.
      Toho 2.4. jste odpracovala celou směnu nebo jen část? Pokud část směny, pak pro určení toho, které 3 první pracovní dny budou bez náhrady mzdy, bude první dnem nemoci 2. duben. A hodiny, které jste v ten den odpracovala, dostanete zaplacené mzdou. Pokud jste odpracovala celou směnu, pak nemoc začíná až 3.4. a za celý den 2.4. dostanete mzdu.
      15.4. jste pracovat neměla, protože ještě trvala nemoc, tak jste vlastně porušila léčebný režim. Nicméně jste pracovala, takže nedostanete za ten den náhradu mzdy za nemoc, ale mzdu.

• 23. 4. 2019 12:21

hk (neregistrovaný) ---.sagelv.cz

2. 4. jsem odpracovala 7 hod., pak jsem šla k lékaři, ten mi vystavil neschopenku od 2. 4.

• 23. 4. 2019 12:48

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

A jaká měla být délka Vaší směny toho 2.4.? 7 hodin, čili jste odpracovala celou směnu? Nebo měla směna trvat více než 7 hodin? Pokud více než 7 hodin, pak se jako 1. den nemoci bere 2.4. a za ty odpracované hodiny dostanete mzdu.

• 23. 4. 2019 13:19

III (neregistrovaný) 46.227.168.---

Z jakého důvodu jste poslední den nemoci pracovala ? Zaměstnavatel s tím souhlasil ? Myslím, že při kontrole inspekce práce by to byla hodně tučná pokuta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).