Hlavní navigace

Zpětná registrace k DPH

• (neregistrovaný) 109.73.208.---

24. 4. 2019 18:32

Dobrý den prosím o dobré rady zkušených účetní,
    při podání DP DzP jsem zjistila, že klientka překročila obrat 1mil Kč v prosinci 2017.

Mám několik otázek:
    1) Podala jsem žádost o registraci s rozhodným obdobím 31.12.2017. Od 1. 2. 2018 by měla být klientka plátce DPH. Postupuji zatím spávně?
    2) Firma, pro kterou "pracuje" je ochotná jí DPH zaplatit zpětně. Vystavuji tedy opravné doklady. Jaké datum mám dát DATUM VYSTAVENÍ a DATUM USK.ZDAN. PLNĚNÍ (den vystavení opravného dokladu nebo den, kdy jsem vystavovala faktury v roce 2018)? Nerozumím totiž tomu, že mám podat ŘÁDNÉ DODATEČNÉ daňové přiznání - za každý měsíc, co klientka DP nepodala, nebo dohromady za všechny opravné doklady v měsíci DUBNU 2019?
    3) A ještě jedna pitomá otázka. Opravné doklady s DPH za prosinec 2017 a leden 2018 nebudu s DPH vystavovat, chápu to dobře?

Moc děkuji za opovědi. V praxi jsem se tím ještě nikdy nesetkala, tak jsem z toho teď vyděšená, abyc to klientce dala dohoromady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 30. 4. 2019 10:11

HTML

Toto mě také zajímá. Nedávno jsme toto řešili, podali jsme zpětně k datu registrace, KH, DPH, finančák poslal pokuty za podané KH - nebyli jsme vyzváni k podáni, ale podali jsme, jasně, že bylo podáno po termínu, ale když registrace byla udělána opožděně, jak jsme měli postupovat? Za každé KH 1000,- Kč pokuta + penále. Je tady nějaké možnost nápravy?

Opravné doklady jsme nevystavovali, u těch vystavených jsme opravili pouze základ daně + DPH a DUZP, tak, aby částky seděly na úhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).