Hlavní navigace

Svátek ve dvousměnném provozu

  • (neregistrovaný) 194.228.62.---

    25. 4. 2019 14:41

    Prosím o radu, zaměstnanec začal týden v neděli noční a skončil v pátek ráno. V pátek byl svátek a požaduje tento den také proplatit, což by byl šestý den v týdnu. Je to správné? Další týden má ranní od pondělí do pátku.
    Moc děkuji. Jitka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 4. 2019 16:30

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Na váš dotaz se nedá odpovědět - nevíme, zda váš zaměstnavatel posuzuje dny pracovního klidu kalendářně nebo podle ust. § 91 odst. 6 ZP, jak definoval týden a kdy v týdnu nastupuje první pracovní směna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).