Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na děti určení pořadí

 • (neregistrovaný) 89.24.40.---

  26. 4. 2019 13:24

  Dobrý den,
  prosím moc o radu. Mám dvě děti, jedno ve vlastní péči, druhé mám se současným partnerem. Na dítě ve vlastní péči uplatňuji daňové zvýhodnění u zaměstnavatele jako dítě 1. Na dítě, které mám se současným partnerem, uplatňuje daňové zvýhodnění partner - OSVČ, taky jako dítě 1. U svého zaměstnavatele jsem proto chtěla změnit pořadí dítěte ve vlastní péči z 1. na 2., bylo mi řečeno, že to nelze. Moc tomu nerozumím, proč, ale se mzdovou účetní jsem nic nevyřešila. Můžu si podat daňové přiznání za uplynulé období a požadovat doplatek daňového zvýhodnění na dítě ve vlastní péči, jako dítě 2. ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 4. 2019 14:13

   hraja (neregistrovaný) ---.flexibleideas.cz

   Nevím, jestli Vám správně rozumím. Uplatňovala jste dítě 1. A teď si chcete podávat přiznání za uplynulé období zase na dítě 1?
   Jestliže uplatňuje slevy na dítě 2 otec, vy na dítě 1, tak je to OK.
   Nemůžete přeci uplatňovat oba stejné dítě.

  • 26. 4. 2019 14:44

   Milena (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

   Asi jsem se nevyjádřila moc přesně, mám dvě děti, jedno z prvního manželství, to mám po rozvodu ve vlastní péči, druhé mám se současným partnerem. Na dítě ve vlastní péči jsem uplatnila daňové zvýhodnění jako na dítě č.1, partner OSVČ uplatnil daňové zvýhodnění na moje druhé dítě omylem taky jako na dítě č. 1. Proto jsem chtěla vše napravit a na dítě ve vlastní péči uplatnit vyšší daňové zvýhodnění, jako na dítě č.2, což mi mzdová účetní odmítla. Děkuji za případnou odpověď.

  • 27. 4. 2019 9:26

   katka2 (neregistrovaný) ---.red-81-35-35.dynamicip.rima-tde.net

   Pokud má partner mladší dítě jako jedničku, vy můžete mít starší jako dvojku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).