Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na dítě x Spolupracujicí osoba

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

    29. 4. 2019 16:12

    Pokud začnu jako OSVČ rozdělovat příjmy/výdaje na syna, může i tak manželka uplatňovat daňové zvýhodnění na toto vyživované dítě ve svém daňovém přiznání? (pozn. uplatňuje výdaje paušálem).
    Syn má již ukončenou povinnou školní docházku a je nadále studentem.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 4. 2019 21:43

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      § 13 ZDP:
      (4) Příjmy a výdaje nelze rozdělovat
      b) na dítě v kalendářních měsících, ve kterých je na něj uplatňováno daňové zvýhodnění na vyživované dítě,

      Nepíše se tam, že vy si nesmíte uplatnit daňové zvýhodnění, ale že na něj není uplatňováno, takže nikdo na něj neuplatňuje.

      Je smutné, že se musíte ptát podruhé, protože tady už se nikdo nesnaží odpovídat ani na takovéto jednoduché dotazy.

    • 1. 5. 2019 13:52

      nela (neregistrovaný) 83.142.83.---

      Proč by odborníci zadarmo odpovídali, když ví, že jakýkoliv vlastní názor se trestá smazáním. Skutečně zajímavé problémy tu nemá cenu diskutovat. Nanejvýš rychle a bez záruky odpovědět a rychle pryč od tématu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).