Hlavní navigace

Daňové přiznání

 • (neregistrovaný)

  30. 4. 2019 15:17

  Dobrý den, prosím o radu, syn měl u zaměstnavatele doúčtovány zálohy na daň a byl mu vrácen přeplatek, nyní jsme se dozvěděli, že by mohl uplatnit manželku, kterou do Prohlášení neuvedl, je na rodičovské dovolené, nemá tedy příjem za rok 2018, který by se počítal do daní, jak z toho? Má si podat u FÚ daňové přiznání - jaké ?dodatečné nebo řádné?, nebude mu hrozit penále, když nepodal do konce března, dále co bude potřebovat, rodný list dítěte- ne? Oddací list, když bude uplatňovat manželku po část roku- ano? Potvrzení manželky zaměstnavatele, že neuplatňuje dítě- ano? A musí být potvrzení manželky zaměstnavatele o příjmu? Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 5. 2019 11:17

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Daňové přiznání bude řádné, protože ještě žádné nepodával. Penále nehrozí, protože nemá povinnost podávat daňové přiznání. Rodný a oddací list přikládat nebude, přiloží potvrzení o zdanitelných příjmech od svého zaměstnavatele a potvrzení zaměstnavatele manželky, že neuplatňovala daňové zvýhodnění na dítě. Pokud bude FÚ chtít doložit cokoliv dalšího, ozvou se.

   Jenom dodám, možná zbytečně, asi to víte, že do příjmu manželky se sice nepočítá rodičovský příspěvek, ale PPM nebo nemocenská ano. Jestli se brali v průběhu roku, tak příjem se sleduje za celý rok.

  • 2. 5. 2019 16:47

   Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Není zač.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).