Hlavní navigace

Prodej stroje

  • (neregistrovaný) 37.188.137.---

    6. 5. 2019 8:56

    Dobrý den, podnikatel FO vlastní stroj, který kupoval jako soukromá osoba a nevložil ho do obch. majetku. Neuplatnil tedy ani odpočet DPH při koupi stroje. Stroj používal částečně k podnikání. Nyní ho chce prodat. Bude prodej osvobozený od daně z příjmů, když ho vlastnil déle než rok? Musí při prodeji odvést DPH? Děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 5. 2019 15:12

      vladík

      prodej movité věci, která nebyla v OM dle ZDP, je od daně z příjmů osvobozen bez ohledu na délku vlastnictví ( §4 ), z pohledu DPH bych to viděla na odvod DPH- používal majetek k ekonomické činnosti ( zčásti )

    • 6. 5. 2019 20:14

      zuzzka (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Takže i v případě soukromého vozu, který nikdy nebyl zařazen do obchodního majetku, ale je zčásti používán k podnikání, je třeba při jeho prodeji odvést DPH? Připadá mi to nespravedlivé, nebyl přece uplatněn nárok na odpočet při koupi vozu, nebylo uplatňováno DPH z PHM, oprav ani parkovného atp. Na základě jakého paragrafu odvést DPH? děkuji

    • 6. 5. 2019 20:41

      vladík

      Já jsem nepsala, že ji musí odvést, jen jsem uvažovala, jestli to, že ho používal pro podnikání neznamená problém. DPH a daň z příjmů často mají odlišný daňový režim zcela nezavvisle jedna na druhé a často existují různé výklady i u jedné daně a stejné situace.... Takže pokud nebude DPH odvádět, je potřeba si to obhájit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).