Hlavní navigace

Prodej auta OSVČ

  • (neregistrovaný) 77.92.197.---

    9. 5. 2019 14:49

    OSVČ, plátce DPH prodává po šesti letech auto, které je v obchodním majetku. Prodáno na fakturu včetně DPH. Když bylo auto částečně i soukromé (z dvaceti procent) - odvádím státu také sníženou hodnotu DPH o tento poměr? A příjmy z prodeje auta se daní nebo je to po té odepsané době již osvobozeno od daně z příjmu? Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 5. 2019 15:16

      jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

      Prodej auta v obchodním majetku podléhá dani z příjmů, vstupuje do příjmů (výnosů) OSVĆ.

    • 9. 5. 2019 15:20

      cara2001 (neregistrovaný) 77.92.197.---

      i když je po odpisech? A vstupuje to i do soc a zdrav? A lze to nějak obejít? Byla vystavena faktura na prodej plátci DPH.

    • 9. 5. 2019 17:00

      vladík

      Ano, i prodej odepsaného auta je příjmem z podnikání a podléhá ZP a SP. Můžete ho vyřadit z OM, ale pokud jste si uplatnili při jeho pořízení odpočet DPH, musíte ji odvést při vyřazení, potom můžete auto prodat bez DPH a příjem bude dle § 10 a bez SP a ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).