Hlavní navigace

Roční zúčtování_vratka v dubnu

• (neregistrovaný) 193.165.123.---

9. 5. 2019 15:11

Dobrý den,
    moc prosím o radu, nemohu to nikde najít.
    Zaměstnavatel by chtěl vyjít zaměstnanci vstříc a chce mu udělat roční zúčtování daně až nyní, tedy vratka daně ve mzdě za duben. Je to možné? Nebude nás FÚ nějak sankcionovat?

Zaměstnanec požádal o roční zúčtování včas, tedy podepsaný formulář mám od něho v termínu, ale nedodal všechny potřebné dokumenty, tedy nebylo možné mu správně provést roční zúčtování v termínu.

Děkuji předem moc.
    Ivet

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 5. 2019 15:13

jukk (neregistrovaný) 2001:718:2601:----:----:----:----:----

Jestli nedodal potřebné doklady v termínu, potom mu RZD nedělejte. Ať si podá daňové přiznání.

• 9. 5. 2019 15:42

IvetaKKK (neregistrovaný) 193.165.123.---

Děkuji za reakci. Já to chápu, ale zaměstnavatel mu to roční zúčtování udělat chce, chce zaměstnanci vyjít vstříc... Můj dotaz je tedy, zda nás FÚ za to může nějak sankcionovat, pokud mu ho uděláme nyní.
      Děkuji moc.

• 9. 5. 2019 20:15

xy5 (neregistrovaný) ---.core.ttnet.cz

Pokud nedodal potřebné doklady včas, nemůže zam-tel RZD provést. Je to problém toho zam-ce, tak ať si podá daňové přiznání na FÚ. Alespoň se naučí, že pokud něco chce, tak musí také všechno včas doložit. Já bych mu žádné RZD nedělala.

• 9. 5. 2019 20:48

T. (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Dobrý den, s tímto vstřícným krokem zaměstnavatele jsem se letos setkala a narazila. Zaměstnavatel v únoru r. 2018 zúčtovával daň za r. 2017 ..... v 6/ 2018 vyšel zaměstnanci vstříc a na základě dodatečně dodaných dokladů mu ji přepočítal (ve prospěch zaměstnance). Při podání Vyúčtování za r. 2018 zapsal toto dodatečné vyúčtování i do 6/2018 (tak jak to skutečně udělal) a ihned se ozval F.ú.
      Tedy
      Pokud zúčtujete v pozdějším termínu než máte a v ročním vyúčtování to takto uvedete ..... jistě to F.ú. nepřijme- vlastně příjme, ale přistoupí ke kontrole .... je to prostě špatně
      Pokud zúčtujete v pozdějším termínu než máte a v ročním vyúčtování to uvedete ve správném termínu ..... F.ú. na to hned nepřijde, ale pokud udělá kontrolu tak přijde ..... takže taky je to špatně ... nicméně kolikrát vám přišla kontrola na tuto daň?
      Možná by šlo opravit mzdu za březen ..... tím to dostanete do správného období, špatně vyplacenou mzdu doplatíte později ..... předělat mzdy dá trochu práce
      Jako vstřícný krok bych viděla, že mu pomůže vypsat daňové přiznání a zaměstnanec si ho podá sám na f.ú.

• 10. 5. 2019 7:53

Lenka F. (neregistrovaný) ---.customers.tmcz.cz

Souhlasím s posledním názorem. Zaměstnavateli vysvětlete, že by na sebe zbytečně upozorňoval FÚ (datum ročního zúčtování se uvádí do vyúčtování daně). Zároveň můžete navrhnout, že zaměstnanci pomůžete s vyplněním DP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).