Hlavní navigace

Osvobození daně z příjmu při prodeji bytu

  • (neregistrovaný) 89.24.37.---

    10. 5. 2019 15:05

    Dobrý den,
    družstevní byt zděděn po otci dcerou 5/2016 vlastnil 10 let, dcerou převeden do osobního vlastnictví 8/2017, dcera prodává 6/2019, rozdíl nabývací ceny a prodejní ceny 600tis.CZK. Je nutno zaplatit daň z příjmu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 5. 2019 17:02

      vladík

      Myslím, že to motáte, dcera nezdědila byt = to by ho vlastnila, ale podíl svého otce v bytovém družstvu. To je rozdíl. Takže nabytí vlastnictví k bytu je 8/2017, a pokud se nevejde do osvobození v § 4 ZDP-pozorně přečíst celý, potom musí příjem zdanit.

    • 13. 5. 2019 8:32

      kopron (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

      děkuji za názor p.vládíku, ještě doplňuji, že byt neužívala, byt je od úmrtí otce volný. Prosím ještě o názor, děkuji.

    • 13. 5. 2019 14:17

      vladík

      Lhůta 5 let pro osvobození se jí počítá od převodu do osobního vlastnictví, tedy musí prodej bytu zdanit dle § 10 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).