Hlavní navigace

Opravné dodatečné přiznání DPH

• (neregistrovaný) 95.173.76.---

13. 5. 2019 9:15

Dobrý den,
    prosím o radu za kterou předem moc děkuji:
    jednatel mi předal nyní přijatou fakturu vystavenou dodavatelem v lednu 2019, DUZP 31. 12. 2018 a navíc s přenesenou daňovou povinností.
    Jelikož mi již v březnu 2019 předal 2 faktury s DUZP 12/2018 a s přenesenou daňovou povinností, vystavila jsem dodatečné přiznání k DPH a následné kontrolní hlášení za 12/2018.
    Nyní musím znovu mj. vystavit přiznání k DPH a nejsem si jista, zda to má být opravné dodatečné přiznání k DPH, nebo dodatečné přiznání k DPH, když jsem již jednou dodatečné přiznání k DPH vystavila.
    Moc děkuji za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 5. 2019 10:11

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Já bych dala normálně do aktuálního , tedy do 04/2019 DPH i KH , ale v KH s DPPD bych dala DUZP z faktury.
      děláme tak stále a bez problémů

• 13. 5. 2019 11:21

AlenaK (neregistrovaný) 95.173.76.---

No já to takto právě také dělám, jenže když jsme měli kontrolu na DPH za 03/2019 správkyně chtěla poslat i neskenované faktury a všimla si toho DUZP 2018 a trvala na tom, že to tak nemůže být, že by se na to stejně přišlo, že by se to nespárovalo ... no nepřišlo, protože jsem to takto udělala již v září 2018 a na nic nikdo nepřišel :-) (mimochodem na radu jiné správkyně daní) . Jenže hádejte se se s ní ... Takže raději, alespoň než budeme plátci DPH více jak 12 měsíců a nebudeme mít kontrolu na DPH každý měsíc a hlavně dokud nás bude mít současná správkyně daní, to udělám jak chce :-) .
      Už mi možná docvaklo, že to bude dodatečné přiznání, opravné dodatečné by muselo být do 5 dní ode dne, kdy byly zjištěny důvody pro podání toho minulého dodatečného přiznání k DPH (teda aspoň doufám, že je to takto správně ...) .
      Jani, mooc děkuji za Vaší odpověď i Váš čas.

• 13. 5. 2019 14:01

AlenaK (neregistrovaný) 95.173.76.---

No já nechci, ale správkyně na tom trvá a nechci se s ní hádat :-D. Jsem jí říkala, že jsem to udělala tak, jak mi poradila její kolegyně, ale ona si trvá na svém ...
      Ještě jednou moooc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).