Hlavní navigace

Nákup vozu DPH

  • (neregistrovaný) 86.49.113.---

    13. 5. 2019 12:42

    Dobrý den,

    chtěla jsem se zeptat, zda můžeme uplatnit DPH u nákupu vozu. Vůz jsme kupovali v září 2018 a od března 2019 jsme plátci DPH. Můžeme nyní uplatit DPH u nákupu toho vozu? Na faktuře je DPH vyčísleno a je tam uvedeno jen naše IČ.

    Děkuji za radu

    Marcela1970

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 13. 5. 2019 14:35

      vladík

      Pokud je DPH vyčísleno, potom jste ho mohli uplatnit, ale jen v prvním přiznání po registraci, tedy za březen, a to jako DPH při změně režimu ( §79 ZDPH) na ř.45 přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).