Hlavní navigace

Faktura z SK za vybavení kanceláře od plátce DPH,ale my neplátceDPH

  • (neregistrovaný) 78.102.182.---

    14. 5. 2019 8:37

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak správně postupovat a účtovat, pokud my jsme si nechali vybavit kancelář nejen nábytkem,ale i podlaha, dveře a zárubně od SK firmy plátce DPH a my jsme neplátci DPH. Mám jednotlivé části faktury rozdělit a tedy za to vybavení se nemusí odvádět DPH....protože nákup do 320tis.nemusím danit a tu pokládku podlahy tedy službu zdanit? Ale na faktuře je jen jednotná cena 7010Eur jako dodávka vybavení kancel.prostorů.
    Prosím, poradíte mi někdo, jak to udělat správně?
    Děkuji za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 5. 2019 15:58

      vladík

      Myslím, že váš případ bude dodání zboží s montáží a vy se stanete identifikovanou osobou- §6h ZDPH. Nebo si vyžádejte dva doklady, zvlášť na zboží a zvlášť na pokládku podlahy, ale to pouze v případě, že ten nábytek nedávali u vás dohromady. Důkazní břemeno, jak to bylo doopravdy, a že to máte správně bude na vás.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).