Hlavní navigace

OT:Šmejdi&důchodci

  • (neregistrovaný)

    16. 5. 2019 10:54

    Dobrý den,nemáte někdo zkušenost?K mým rodičům důchodcům chodí stále nabízeči levnějších energií-šmejdi.I když se tatínek vždy dušuje,že už nic nepodepíše a nikoho cizího nepustí,tak je vždy pustí do domu a zase jim "výhodnější nabídku"podepíše. Já musím řešit následky.Pokuty si platí sám. V obci není zákaz podomního prodeje. Dá se toto nějak jednou provždy vyřešit?Už mě to nebaví a ani nemám přehled u kterého dodavatele momentálně je. Když chci v papírech udělat pořádek,tak nechce.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 5. 2019 17:49

      xy5 (neregistrovaný)

      To máte těžké. Pokud není otec zbaven svéprávnosti a nechce s Vámi o tom ani jednat, tak asi nic nezmůžete. Pokud podepisuje jen "výhodné" nabídky energií, je to zlé, ale horší bude, až někomu věnuje třeba barák. Myslím si, že by bylo vhodné něco udělat ze zákony. Já bych byla pro, aby od určitého věku nemohli staří lidé manipulovat třeba s majetkem, nakupovat různé "výhodné hrnce", přepisovat "výhodně elektriku" apod., pokud jim k tomu nedají děti souhlas (tedy v rodinách, kde si děti váží rodičů a rodiče dětí). To by pak "šmejdi" měli útrum. Ale to je jen utopie. Nejsem mladá, a proto vím, že budu muset něco udělat, abych dětem v budoucnu nepřidělala starosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).